Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego posadzka poliuretanowa to dobry wybór ?

Dlaczego posadzka poliuretanowa to dobry wybór ? 

Żywica poliuretanowa jest w stanie utworzyć gładką, jednolitą, jednokolorową powierzchnię, która będzie prezentowała się w atrakcyjny sposób. Można zdecydować się na jej różne kolory. Powierzchnia może zostać wykończona lakierem w połysku, satynie lub macie. Dlaczego posadzka poliuretanowa jest najlepszym wyborem? 

To dlatego powinieneś wybrać posadzkę poliuretanową 

Największą zaletą posadzki poliuretanowej jest jej wysoka elastyczność. Pozwala to na jej wykonanie bez konieczności odwzorowania nacięć dylatacyjnych. Uzyskuje się w ten sposób jednolitą taflę na całej powierzchni. Nie trzeba stosować żadnych fug, aby wykończyć taką podłogę. Nie jest także konieczne czyszczenie szczelin, co znacznie skraca czas wykonywania prac. 

Warto także podkreślić, że materiał poliuretanowy ma właściwości wygłuszające. Chodząc po takiej podłodze, nie będzie się słyszało tupania i stukania, co jest naprawdę bardzo dobrym efektem. W końcu, w domu będzie dzięki temu panowała cisza i spokój. Nawet zwierzęta buszujące w nocy po domu nie będą nam zakłócały snu. We wszystkich pomieszczeniach będzie panowała cisza. 


Nie zwracaj uwagi na cenę 

Niektórzy wykonawcy mogą przekonywać swoich klientów, że farba epoksydowa jest znacznie lepszym i tańszym wyborem. Absolutnie nie należy się na to nabierać. Jeżeli wprowadzisz do swojego domu farbę epoksydowa, możesz szybko tego pożałujesz. Głównie dlatego, że jest to materiał bardzo twardy i szybko się rysuje. Co prawda zapłacisz znacznie mniej niż za posadzkę poliuretanową, ale efekt nie będzie tak trwały.

Dlatego warto wybrać na przykład produkt https://remont.biz.pl/sklep/posadzki/15668-sika-sikafloor-400-n-elastic-.html i cieszyć się z idealnej, dostosowanej do swoich potrzeb podłogi, która będzie trwała, wytrzymała i solidna. 


Podstawowe powody, dlaczego posadzka poliuretanowa jest dobrym wyborem

  • Jest elastyczna, 
  • Jest odporna na zarysowania, 
  • Jest odporna na promienie UV, 
  • Tworzy jednolitą, gładką powierzchnię, 
  • Możliwość wykonania posadzki bez spoin,  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

System Smart Home w inteligentnym domu

Mając w swoim domu inteligentne systemy można będzie zarządzać przestrzenią z dowolnego miejsca, w którym będziemy się znajdowali, bez najmniejszych ograniczeń. Sterowanie ogrzewaniem, ciepłą wodą, prądem czy Internetem nie będzie stanowiło wtedy żadnych, nawet najmniejszych problemów, głównie dlatego, że wszystkim można będzie zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. W jednej aplikacji jest dostęp do wszystkich systemów znajdujących się w domu. Ponadto jest tam także system alarmowy, który poinformuje użytkownika, jeżeli w jego domu zdarzy się pożar, zalanie, zwarcie instalacji elektrycznej czy włamanie.   Zdalne zarządzanie domem  Osoby dysponujące systemem Smart Home mają cały czas pogląd audio i video swojego domu, co pozwala im kontrolować to, co dzieje się w budynku podczas ich nieobecności. Wszystkie dane przekazywane są w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień, co pozwala na kontrolowanie sytuacji bez najmniejszych...

Czy ogrzewać dom w budowie zimą?

  Budowa domu to proces, który często trwa wiele miesięcy, a niekiedy obejmuje również okres zimowy. Pytanie, czy ogrzewać dom w trakcie budowy, budzi wątpliwości wśród inwestorów. W tym artykule przedstawiamy szczegółowe argumenty za i przeciw ogrzewaniu budynku w czasie zimy oraz jakie korzyści może przynieść odpowiednie podejście do tego zagadnienia. Dlaczego ogrzewanie domu w budowie może być konieczne? Ochrona przed uszkodzeniami materiałów budowlanych W trakcie zimy niskie temperatury mogą negatywnie wpływać na materiały używane podczas budowy, takie jak tynki, beton czy gładzie gipsowe. Proces wiązania betonu wymaga odpowiednich warunków temperaturowych, a mrozy mogą znacząco go spowolnić lub nawet całkowicie zatrzymać. Z tego względu ogrzewanie domu w budowie staje się kluczowe dla uniknięcia uszkodzeń i dodatkowych kosztów napraw. Zapobieganie zawilgoceniu budynku Zima to również okres, w którym wilgotność powietrza jest wysoka, a procesy budowlane, takie jak wylewanie po...

Wentylacja mechaniczna a hałas

Wentylacja mechaniczna a hałas Wiele osób obawia się, że wprowadzając do swojego domu wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, będą narażeni na duży hałas pochodzący z wentylatorów. Zupełnie niepotrzebnie. Dobrze działający system rekuperacyjny nie generuje dużego hałasu, a praca urządzenia jest cicha. Szczególnie w przypadku nowoczesnych rekuperatorów. Trzeba pamiętać, że natężenie dźwięku zależy w dużej mierze od stopnia intensywności pracy wentylatora, który znajduje się w rekuperatorze. Jeżeli instalacja zostanie prawidłowo zainstalowana i wykonana, rekuperacja na pewno nie będzie generowała dużego hałasu. Hałas z rekuperatora  Natężenie dźwięku wytwarzanego przez wentylatory rekuperatora mierzone jest w kanałach, w odległości 1 m od urządzenia nastawionego na najniższy bieg. Zazwyczaj jest to około 35 dB. Im intensywniej pracuje wentylator, tym oczywiście wydawany hałas wzrasta. Jeżeli urządzenie zostanie ustawione na 50% swojej wydajności, wtedy będzie emitowało ha...